Життя переконує, що чим раніше людина вивчить основні принципи самозахисту та усвідомить свою відповідальність під час надзвичайних ситуацій, тим ефективнішими будуть результати. Саме тому діти та підлітки стають важливими суб’єктами інформаційних та навчальних програм, що реалізуються в системі освіти України на регулярній основі. Знання, отримані учнями при вивченні навчальних програм з основ здоров’я та цивільного захисту населення, практично закріплюються в ході Дня цивільного захисту.
Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 27 квітня у нашій школі відбувся День цивільного захисту.
Учнівський та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя.
Після третього уроку учні, вчителі та працівники школи зібралися в шкільному коридорі на урочисту лінійку, де було оголошено план проведення Дня цивільного захисту, а також були проведені наступні заходи:
- "Надзвичайні ситуації та безпечний вихід з них"(1-4 класи);
- "Природні надзвичайні ситуації.Правила поведінки під час природних надзвичайних ситуацій"(5 клас);
- "Правила протипожежної безпеки.Причини виникнення пожеж"(6 клас);
- "Небезпеки природного та техногенного характеру"(7 клас);
- "Порятунок та захист людей у надзвичайних ситуаціях"(8 клас);
- "Тероризм - небезпека для всього світу"(9 клас);
- Шляхи поширення радіації та засоби захисту від неї"(10-11 класи).
- конкурс малюнків "Стихійні лиха,аварії,катастрофи";
- тематична виставка "Захист людини у надзвичайних ситуаціях";
- гра-квест "Надзвичайні ситуації та безпечний вихід з них" (5-11 класи).
На п'ятому уроці було проведено об'єктове тренування учнів і працівників школи "Аварія на Рівненській АЕС".
Аналіз проведення Дня цивільного захисту показав недостатню відпрацьованість дій учасників освітнього процесу в умовах надзвичайних ситуацій.

|